inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Ananasová dieta: rychlé zhubnutí, ale jednotvárný přísun živin

11. září 2012

Potřebujete zhubnout rychle e jednoduše? Nechcete ale docílit jojo efektu? Chcete hubnout a zároveň dodat tělu vitamíny? Pak je možná ananasová dieta ta pravá pro vás.

Ananasová dieta. Nic jiného než ananas, maximálně doplněný o nějaký ten citrusový plod či kiwi, ale nečekejte. Drtivou část tvoří právě toto žluté tropické ovoce.

Při takové dietě můžete zkonzumovat denně 1-3 kg ananasu jak v podobě šťávy, tak i přímo čerstvou dužninu. Tím, že obsahuje málo kalorií, je možné sníst tak velké množství. Ale právě pro velmi nízký kalorický obsah je tělo nuceno brát novou energii z vlastních zásob, především z tukových a svalových. Tato skutečnost vede ke spalování tuku, svalové hmoty a k větší ztrátě vody.

Právě pro všechny tyto ztráty se ale rozhodně nedoporučuje držet ananasovou dietu více než 7 dní. Největší úbytky tělesné hmotnosti navíc docílíte hlavně v případě, že trpíte výraznou nadváhou. Pak je výsledný efekt zdařilejší a váhová ztráta čítá 3-5 kg. Naopak lidé s nižší nadváhou přílišný úbytek tělesné hmotnosti nezaznamenají.

Pozitiva ananasové diety

Tento typ diety je krátkodobý a velmi jednostranný. Málokdo snese několik dní po sobě konzumaci pouze jednoho druhu potraviny, případně šťávy. Přesto právě proto, že by tato dieta měla trvat jen několik málo dní, lze ji bez zdravotních rizik podstoupit.

Ananasová dieta pomůže:

  • k rychlému úbytku váhy (mimo jiné obsahuje vzácné enzymy vedoucí ke snížení hmotnosti)
  • k doplnění vitamínů (ale jen omezeného druhu)
  • k pocitu nasycení (vysoká spotřeba ovoce, až 3 kg za den)

Negativa ananasové diety

I přesto, že budete dietu dodržovat stanovených 3-5 dní, je možné, že pocítíte určité nepříjemnější vlivy. Pokud ale zbytečně nebudete protahovat délku této diety, neměla by vám hrozit žádná zdravotní rizika. U některých jedinců se ale můžou jistá negativa vyskytnout.

Ananasová dieta může způsobit:

  • nedostatek živin (pouze omezený typ vitamínů a dalších potřebných látek)
  • chuťovou jednotvárnost
  • ztrátu svalové hmoty (v důsledku nedostatku bílkovin)
  • horší trávení (pálení žáhy, bolest svalů a křeče)
  • zpomalení metabolismu (v reakci na nedostatek kalorií sníží organismus spotřebu energie, což vede ke zpomalení spalování  kalorií, a to ještě několik dní po skončení diety)

Stop jojo efektu

Tak jako u mnohých druhů diet je jejich nepříjemným důsledkem takzvaný jojo efekt. Abyste po této dietě zachovali svou sníženou hmotnost, poraďte se po skončení této „odtučňovací kúry“ s obezitologem či jiným odborníkem pro správnou výživu.

K normálnímu stavu se vracejte pozvolna 10-14 dní.

Na závěr je dobré upozornit, že lepší je ananasem vyplnit v běžném denním jídelníčku například svačinu, než držet dietu pouze pomocí ananasu bez přísunu jiných potravin a živin v nich obsažených.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Cvičení rychlé a účinné

Cvičení rychlé a účinné

Předtím, než začnete samotné cviky, je třeba se takzvaně rozehřát. Musíte rozproudit krev a metabolismus. Dopřejte si pár rozehřívacích poskoků, protažení.

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Nejedná se o žádné dlouhodobé a radikální hubnutí. Tato dieta je určena především pro ty, které netrápí značné množství kil navíc, ale jen chtějí zhubnout několik málo nadbytečných kil.

Redukční dieta má své klady a zápory

Redukční dieta má své klady a zápory

Předem je dobré upozornit, že není redukční dieta jako redukční dieta. Jeden typ přináší zpravidla pozitivní výsledky, naopak ta druhá varianta může zkomplikovat zdravotní stav a přivodit další nepříjemné následky.

Zónová dieta je změnou životního stylu

Zónová dieta je změnou životního stylu

Žádná dieta není ideální, ba naopak, kolikrát je leckterá velmi pochybná. Žónová dieta je ale jedna z mála, kterou lze dokonce doporučit. Spíše než o dietu v pravém slova smyslu se jedná o celkovou změnu životního stylu.