inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je sobota, 25.01.2020, Svátek má Miloš
verze pro tisk

Cambridge dieta

29. listopad 2012

Máte skutečně vysokou nadváhu? Stále e vám nedaří hubnout? Chcete přijímat všechny živiny a přitom netloustnout? Cambridge dieta může usnadnit vaši neustálou hubnoucí snahu.

Tato dieta má svůj zrod v 80. letech minulého století a způsobila celosvětový dietní "boom". Proč? Co je její podstatou a úspěchem, že jí začalo holdovat velké množství lidí?

Zásady cambridgské diety

Instantní potraviny, to je podstata tohoto dietního programu. Můžete "jíst" prakticky cokoliv, tuky i sacharidy, ale veškeré běžné jídlo je nahrazeno právě instatními produkty z vlastní porodukce.  Každý výrobek je "šitý na míru" přímo danému jedinci. Obsahuje přesné množství všech potřebných látek ke správnému fungování organismu.

Pevná strava je tak nahrazena instantními koktejly, či teplými polévkami a v neposlední řadě také výživnými tyčinkami. Vše je podáváno v určitém množství a kalorická hodnota je snížena na minimum. To znamená, že energetický výdej jedince je vyšší než příjem, což vede ke snadnějšímu hubnutí. Nedílnou součástí programu je i správný pitný režim, jehož součástí mohou být jak káva, tak čaj.

Pro koho je určena a jak dlouho trvá?

Tento typ diety je určen především pro velmi obézní jedince, jelikož prakticky zaručuje dost slušné snížení hmotnosti, a to 5-10kg za 4 týdny. Tuto dietu samozřejmě mohou dodržovat i lidé s mírnějším typem nadváhy. Jim ale postačí jen několik dní. Nebo mohou například jedno pevné jídlo nahradit instatním koktejlem, tedy v tomto případě bude cambridgská dieta jen jakýmsi doplňkem normální stravy.

Tip: Pokud chcete, aby tato dieta přinesla co největší efekt, poraďte se hned od začátku s výživovým poradcem. Ten vám pomůže i s tím, jak plynule přejít po jejím skončení na běžnou stravu tak, aby nehrozil nežádoucí jojo efekt.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 2.67 hvězdiček/ Hodnoceno: 3x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Petra 24

úterý, 15. leden 2013
10:11

Pro toho kdo je pro to zhubnout: odhodlaný, má pevnou vůli a chuť je to nejlepší způsob, nemůžu si jí vynachválit. A mile ráda jí všem doporučím.


Napsal: Petra 24 [Odpovědět]

Čtěte také...

Co je to Breussova dieta?

Co je to Breussova dieta?

Původně byla vytvořena speciálně pro nemocné rakovinou. Dnes se však často aplikuje i jako detoxikační dieta. Originální Breussova dieta trvá 42 dnů a jejím cílem je úplné vyčištění organismu.

Mléčná dieta

Mléčná dieta

Při mléčné dietě můžete poměrně snadno a rychle zhubnout. Zvlášť pokud je vaše výchozí váha vysoká, pak je úbytek hmotnosti téměř zaručen.

Redukční dieta má své klady a zápory

Redukční dieta má své klady a zápory

Předem je dobré upozornit, že není redukční dieta jako redukční dieta. Jeden typ přináší zpravidla pozitivní výsledky, naopak ta druhá varianta může zkomplikovat zdravotní stav a přivodit další nepříjemné následky.

Mléčná dieta, tak jednotvárná a tak chudá na kalorie

Mléčná dieta, tak jednotvárná a tak chudá na kalorie

Při mléčné dietě můžete poměrně snadno a rychle zhubnout. Zvlášť pokud je vaše výchozí váha vysoká, pak je úbytek hmotnosti téměř zaručen.