inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je sobota, 25.01.2020, Svátek má Miloš
verze pro tisk

Mléčná dieta

5. únor 2013

Chcete zhubnout rychle a výrazně? Máte rádi mléčné výrobky a nebráníte se ani kvalitnímu a libovému masu? Nemáte žádný zdravotní hendikep a další fyzická omezení? Pak je možná mléčná dieta vhodná právě pro vás.

Při mléčné dietě můžete poměrně snadno a rychle zhubnout. Zvlášť pokud je vaše výchozí váha vysoká, pak je úbytek hmotnosti téměř zaručen.

Vše má svá ale a je tomu tak i v případě mléčné diety. Jste-li zdravý jedinec, pak délku a jednotvárnost diety jistě ustojíte. Máte-li ale zdravotní potíže, nebo jste nějakými výraznějšími problémy trpěli v minulosti, pak se jí raději vyhněte. Nemoc by tak mohla znovu vyplout na povrch. Stejně tak nepokračujte v dietě dále, pokud jste v jejím průběhu omdleli či byli celkově zesláblí.

Na jakém principu funguje mléčná dieta

Tím, že je složení stravy tak jednotvárné a chudé na kalorie, dochází ke zpomalení metabolismu. Organismus spaluje asi o polovinu méně kalorií, než je běžné. Po skončení diety dochází k navýšení příjmu kalorií. Metabolismus se jen velmi pozvolna dostává do tempa a tím, že opět začnete přijímat více kalorií, docílíte ukládání tuku do zásob.

U této diety hrozí i 99% šance jojo efektu.

Pokud možno se při držení této diety příliš fyzicky nenamáhejte. Můžete si tak přivodit mdloby a slabost. Svaly totiž kvůli sníženému příjmu kalorií dostávají málo energie a při větší aktivitě tak často dochází k vyčerpání.

Jak vypadá mléčná dieta

Jak už z názvu vyplývá, jíst můžete mléčné výrobky a libové maso.

Mléčná dieta v kostce:

  • Jezte 5x denně
  • Dodržujte cca 3 hodinové intervaly mezi jídly
  • Aplikujte ji maximálně 1x do roka, a v kuse nejdéle 14 dní
  • Pijte aspoň 2 litry tekutin (nejlépe voda, minerálky; tělo se hodně odvodňuje, proto pitný režim dodržujte)
  • Váhový úbytek je kolem 5-12 kg
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 1 hvězdiček/ Hodnoceno: 1x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Mléčná dieta, tak jednotvárná a tak chudá na kalorie

Mléčná dieta, tak jednotvárná a tak chudá na kalorie

Při mléčné dietě můžete poměrně snadno a rychle zhubnout. Zvlášť pokud je vaše výchozí váha vysoká, pak je úbytek hmotnosti téměř zaručen.

Co je to Breussova dieta?

Co je to Breussova dieta?

Původně byla vytvořena speciálně pro nemocné rakovinou. Dnes se však často aplikuje i jako detoxikační dieta. Originální Breussova dieta trvá 42 dnů a jejím cílem je úplné vyčištění organismu.

Cambridge dieta

Cambridge dieta

Tato dieta má svůj zrod v 80. letech minulého století a způsobila celosvětový dietní "boom". Proč? Co je její podstatou a úspěchem, že jí začalo holdovat velké množství lidí?

Redukční dieta má své klady a zápory

Redukční dieta má své klady a zápory

Předem je dobré upozornit, že není redukční dieta jako redukční dieta. Jeden typ přináší zpravidla pozitivní výsledky, naopak ta druhá varianta může zkomplikovat zdravotní stav a přivodit další nepříjemné následky.