inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Ovoce na hubnutí: Jaké je účinné?

26. duben 2013

Chcete zhubnout a víte, že ovoce je třeba do svého jídelníčku zařadit. Ovoce obsahuje mnohé prospěšné látky, ale ne každé je vhodné právě pro redukci váhy. které tedy vybrat?

Pokud opravdu chcete zhubnout, ovoce vám může být dobrým pomocníkem. V přiměřeném množství určitě. Důležité je ale se zaměřit i na to, jaké ovoce budete konzumovat. Ne každý druh pomáhá váhu snižovat.

Výhody ovoce

Jak známo, ovoce obsahuje mnohé důležité vitamíny, minerální látky či vlákninu. Ti, kteří se snaží zredukovat svou nadměrnou hmotnost, by si měli dopřát ovoce každý den v podobě 1-2 porcí. Jednou porcí je myšleno například 1 středně velké jablko či 50 g jahod.

Které ovoce ANO?

Skvělým pomocníkem snižování hmotnosti jsou rozhodně lesní plody, tedy ostružiny, jahody, borůvky a maliny. Dopřát si můžete i rebarboru, broskev, nektarinky či třešně. Jejich glykemický index je totiž nízký.

Tip: Pro snížení hmotnosti je skvělé jíst granátové jablko. Obsahuje totiž velké množství antioxidantů a potlačuje pocit hladu.

Kdy a jak a proč ovoce nejíst?

Nesnažte se o extrém typu konzumace pouhého ovoce, nebo ovocných šťáv. Vaše tělo by totiž trpělo nedostatkem bílkovin a ubyla by vám akorát tak svalová hmota.

Stejně tak se nedoporučuje jíst ovoce ve večerních hodinách. Proč? Jelikož sacharidy v něm obsažené jsou rychlým zdrojem energie a ta se spaluje lépe přes den, kdy jsme aktivní.

Nejezte ani ovoce přezrálé. Jeho glykemický index je vysoký, stejně tak i energetická hodnota.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Jsou náplasti na hubnutí účinné?

Jsou náplasti na hubnutí účinné?

V současné době jsou na trhu docela žádoucí právě hubnoucí náplasti. Jsou cenově dostupné, nenápadné a jejich aplikace je velmi jednoduchá.

Cvičení rychlé a účinné

Cvičení rychlé a účinné

Předtím, než začnete samotné cviky, je třeba se takzvaně rozehřát. Musíte rozproudit krev a metabolismus. Dopřejte si pár rozehřívacích poskoků, protažení.

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Nejedná se o žádné dlouhodobé a radikální hubnutí. Tato dieta je určena především pro ty, které netrápí značné množství kil navíc, ale jen chtějí zhubnout několik málo nadbytečných kil.

Mlsání a hubnutí: Jde to dohromady?

Mlsání a hubnutí: Jde to dohromady?

I když jste se rozhodli hubnout, vězte, že si nemusíte odepřít i nějaké ty neřesti. Jen chce rozlišit, o jakou sladkost se jedná. Jedním z takových klíčových faktorů je GI (glykemický index) ukazatel.