inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Rozlišovací dieta: účinná, ale nevyvážená

20. říjen 2012

Trpíte obezitou a potřebujete shodit opravdu hodně kilogramů? Chcete přijímat všechny složky potravin a přesto hubnout? Pak je pro váš tříměsíční dieta možná ta pravá.

Rozlišovací, nebo také 90 denní dieta. Svůj původ má v oblasti jižního Balkánu.

Jejím přínosem je nastartování a podpora metabolických procesů, ale i zabránění nežádoucího jojo efektu.

V čem spočívá rozlišovací dieta?

Základem této diety je možnost jíst prakticky všechny druhy potravin. Nic není vysloveně zakázané. Jen platí, že sladké a tučné by se mělo jíst jen velmi omezeně, či pokud možno spíše vůbec.

Nesporně důležité je i dodržení časových intervalů a jednotlivých dnů, při nichž se určitá složka potravin konzumuje. Tak, jak se odděleně jí, tak odděleně se i tráví.

Jedná se o dietu s nízkým obsahem kalorií. Důraz je kladen především na příjem zeleniny, nízkotučných výrobků a pilířem je i správný pitný režim.

Pro koho je dieta určená?

Tím, že se jedná o dietu s nízkým obsahem kalorií, je vhodná především pro jedince s patrnou nadváhou až obezitou. Díky ní je možné docílit během „dietní doby“ úbytku až několik desítek kilogramů.

Harmonogram rozlišovací diety

Každý den má svou hlavní složku, kterou je třeba konzumovat. Ony složky jsou čtyři, doplněné ještě o pátou a cyklicky se střídají.

  1. den – proteinový den
  2. den – škrobový den
  3. den – karbohydrátový den
  4. den – ovocný den

1 x za 29 dní je takzvaný jednodenní „vodný den“, kdy se po celý den přijímá pouze voda a žádné jiné pití a jídlo. Vodný den by měl následovat po ovocném dni a měl by být před dnem proteinovým.

Snídaně je každý den stejná, a to ovocná doplněná případně 100% ovocnou šťávou či vodou s citronem.

Po skončení této 90 denní diety přecházejte pozvolna na normální, tedy běžnou stravu.

Nezapomeňte, i zde platí, že bez dostatečného pohybu není žádný dodržovaný jídelníček účinný.

Nevýhody rozlišovací diety

V tomto dietním programu jsou zastoupeny v zásadě všechny složky potravin. Vše má ale svá úskalí. Tím, že se jednotlivé složky střídají a konzumují pouze v určitém dni, vzniká buď jejich nedostatek či naopak přemíra. Dochází k nerovnoměrnému zatěžování vnitřních orgánů.

Navíc se denně přijímají pouze tři porce jídla a chybí důležité svačiny. Tak vzniká pocit hladu, který se při vhodně složeném a časově správně rozloženém intervalu nedostavuje.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Co je to Breussova dieta?

Co je to Breussova dieta?

Původně byla vytvořena speciálně pro nemocné rakovinou. Dnes se však často aplikuje i jako detoxikační dieta. Originální Breussova dieta trvá 42 dnů a jejím cílem je úplné vyčištění organismu.

Mléčná dieta

Mléčná dieta

Při mléčné dietě můžete poměrně snadno a rychle zhubnout. Zvlášť pokud je vaše výchozí váha vysoká, pak je úbytek hmotnosti téměř zaručen.

Cambridge dieta

Cambridge dieta

Tato dieta má svůj zrod v 80. letech minulého století a způsobila celosvětový dietní "boom". Proč? Co je její podstatou a úspěchem, že jí začalo holdovat velké množství lidí?

Redukční dieta má své klady a zápory

Redukční dieta má své klady a zápory

Předem je dobré upozornit, že není redukční dieta jako redukční dieta. Jeden typ přináší zpravidla pozitivní výsledky, naopak ta druhá varianta může zkomplikovat zdravotní stav a přivodit další nepříjemné následky.