inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je sobota, 25.01.2020, Svátek má Miloš
verze pro tisk

Čtyři tipy, jak správně a trvale zhubnout

28. prosinec 2012

Cvičíte, jíte málo a přesto stále nehubnete? Problém totiž tkví v tom, JAK hubnete.

Pokud jste se rozhodli skoncovat se svými kily navíc a nechcete po dietním jídelníčku zažít jojo efekt, pak se určitě řiďte těmito osvědčenými radami.

Rada č. 1 - Vytyčte si jasný cíl

Na začátku celého hubnoucího procesu je třeba si stanovit konkrétní cíl, tedy ideální konečnou váhu. Polovičatost a nedotažení do konce k trvalému snížení hmotnosti nevede. Pokud se ale podaří dosáhnout vytyčené ideální váhy, tělo si tak na tuto hmotnost zvykne a tím se kýžená váha bude lépe udržovat.

Rada č. 2 - Snížit kalorie nestačí

Méně jíst a více cvičit. To jsou pouhé dvě složky celého hubnoucího porcesu, ale rozhodně samy o sobě nestačí. Naopak menší množství jídla vůbec nemusí znamenat úbytek na váze. Hubnutí je složitý proces a je třeba postupovat individuálně. Nejlepší je "dietní plán na míru."

Brzdou hubnutí jsou: nevyvážená strava, zdravotní problémy či zavodnění... To vše jsou nezbytné složky hubnoucího procesu a je třeba s nimi počítat.

Rada č. 3 - Živiny a jejich příjem

Při hubnutí je velmi důležitý správný a dostatečný příjem živin. Snížením množství jídla ale dochází právě ke snížení kalorií a tím nežádoucímu přísunu živin. Tělo tak vyšle obranný signál a začne si ukládat tuk do zásoby. Dochází ke zpomalení metabolismu a tak vlastně ke zhoršení hubnutí.

Rada č. 4 - Pročištění organismu

Naše tělo je zatíženo škodlivými vlivy nejen na svém povrchu, ale i uvnitř. To není sice viditelné, ale je to rozhodně nezanedbatelné. Stres a špatná strava zatěžují organismus. Ten si s tím často nedokáže poradit sám a proto je třeba mu pomoci. Detoxikace je ideálním porstředkem. Nastartujete tak tělo ke snadnějšímu hubnutí.

Tip: Pro trvalý efekt je zapotřebí vypěstovat nové návyky a jich se držet. Tento proces by měl být pozvolný a nedrastický.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení

Hodnocení: 3 hvězdiček/ Hodnoceno: 2x

Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Perla

úterý, 29. říjen 2013
20:26

Je škoda, že sem lidé nepřispívají názory a zkušenosti, protože je zde klíč ke zdraví, který jsem zde našla. Jsem po úrazu s páteří a tudíž jsem přišla na to, že mohu docílit postavy a zdraví a dobrých návyků jako "maminka v těhotenství" civiky a strava lehká, ale vitaminozně hodnotná. Také jsou tu výborné ´vychytávky pro zdraví a krásu a všechno, člověk nemusí k lékaři, aby byl fit a spokojen. Děkuji, někdy člověk náhodně klikne, a volá jupíííí....hezký večer, a pokusím se dodržet to kouzelné slovo "cíl", ten je důležitý, a hned za ním rozhýbat metabolismus, a potom to už půjde samo, jo a ještě z počátku trpělivost :)) zdravím Perla, žena středního věku :))


Napsal: Perla [Odpovědět]

Čtěte také...

Jak správně běhat, abyste zhubli?

Jak správně běhat, abyste zhubli?

Běhání je věda. „Vychytat“ tu vhodnou frekvenci, délku a intenzitu vyžaduje určité úsilí. Jiný styl běhání totiž použijete, pokud chcete nabrat svalovou hmotu a odlišný naopak, pokud toužíte po štíhlé postavě.

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Zhubnout rychle a účinně pár kil: Jak na to?

Nejedná se o žádné dlouhodobé a radikální hubnutí. Tato dieta je určena především pro ty, které netrápí značné množství kil navíc, ale jen chtějí zhubnout několik málo nadbytečných kil.

Chci zhubnout! Co jíst a co naopak nikoliv?

Chci zhubnout! Co jíst a co naopak nikoliv?

Především mějte na paměti jednu radu, že diety rozhodně nevedou ke štíhlé postavě. A pokud ano, tak jen dočasně. Po skončení diety totiž zpravidla nastává takzvaný jojo efekt.

Nastartujte správně metabolismus a snadněji tak hubněte

Nastartujte správně metabolismus a snadněji tak hubněte

Pro úspěch správného a dostatečného nastartování metabolismu je nezbytné znát příčinu pomalejší činnosti metabolismu. Nanejvýš vhodné je vědět, zda skutečně potřebujete zrychlit metabolismus, a to zvláště pomocí některých přípravků.