inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Jak nastartovat metabolismus? Zkuste detoxikační kúru.

15. září 2012

Proč je nutné pročištění organismu? Může detoxikace napomoci uzdravení a nastartovat správně metabolismus? Jak se vůbec pročištění organismu provádí?

Vlivem různých chemických látek přidaných v potravinách trpí náš trávicí systém.  Některá „éčka“ je schopen organismus zpracovat, ale mnohé se usazují, a to zejména v játrech, střevech či mezibuněčných prostorech.

Naše trávicí ústrojí je totiž přizpůsobeno konzumaci potravy v syrovém a neupraveném stavu. Tělu tak chybí důležitá vláknina, která zajišťuje dostatečnou a správnou stolici a udržuje harmonii metabolismu. Proto rozličné látky pro prodloužení trvanlivosti a mnohé další úpravy potravin tělo zatěžují.

Jaké orgány jsou oslabeny?

Jedním z orgánů, který je chemickými přídavky v potravinách nejvíce ovlivněn, jsou játra. Jejich oslabení způsobuje zpomalení metabolismu a tím je pochopitelně i cesta ke zhubnutí podstatně složitější.

Stejně tak střeva jsou často zatížena a tak méně vstřebávají vitamíny a minerály. Při jejich oslabení se často objevuje plynatost či zácpa. Ve střevech, zvláště tlustém, se tvoří léty nánosy, které mohou vážit i několik kilogramů.

Škodlivé toxiny se ale usazují prakticky všude, kde je to možné. Vyskytují se i v mezibuněčných prostorech. Nepříjemným důsledkem je nadměrné usazování vody v těle.

Toxiny jsou ale i součástí tukových buněk, proto dochází k pomalému spalování tuků.

Proč tělo detoxikovat?

Právě kvůli nepříjemnému zanášení organismu různými toxiny je dobré jednou za čas provést řádnou očistnou kúru. Zvláště pak, pokud trpíte nějakou komplikovanější nemocí, anebo chcete-li zhubnout.

Pro to, aby tělo dosáhlo při hubnutí co nejlepších výsledků, samotná detoxikace ale nestačí. Efektivního hubnutí dosáhnete nejen detoxem organismu, ale navíc i dosažením rovnováhy metabolismu a zmírnění kyselosti v těle. Všechny tyto procedury by měly být prováděny správně a společně.

Co dodržovat a čemu se naopak vyvarovat?

Pro správný postup máte na výběr dvě možnosti.

  • výplach střeva (je velmi účinný, ale musí jej provádět profesionál)
  • výrobky na detoxikaci organismu (zde pozor – i když je výrobek kvalitní, nemusí tak být vhodný pro každého)

Čemu se rozhodně vyhněte:

  • neužívejte projímadla
  • nepoužívejte nekvalitní výrobky s vysokým obsahem aloinu (nachází se v Aloe vera a může podráždit střeva a tím dochází k řídké stolici)
  • vynechejte půsty
  • nenechte na sobě provádět neodborné výplachy střev
Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Nastartujte správně metabolismus a snadněji tak hubněte

Nastartujte správně metabolismus a snadněji tak hubněte

Pro úspěch správného a dostatečného nastartování metabolismu je nezbytné znát příčinu pomalejší činnosti metabolismu. Nanejvýš vhodné je vědět, zda skutečně potřebujete zrychlit metabolismus, a to zvláště pomocí některých přípravků.

Co je to Breussova dieta?

Co je to Breussova dieta?

Původně byla vytvořena speciálně pro nemocné rakovinou. Dnes se však často aplikuje i jako detoxikační dieta. Originální Breussova dieta trvá 42 dnů a jejím cílem je úplné vyčištění organismu.

Několik triků pro krásnou postavu

Několik triků pro krásnou postavu

Je léto, čas koupání a čas, kdy můžete předvést svou postavu v plavkách. Pokud ale máte ostych, protože vaše postava není zrovna jako ze žurnálu, zkuste několik tipů pro to, jak mít opravdu pěknou figuru.

Detoxikace organismu

Detoxikace organismu

Vlivem různých chemických látek přidaných v potravinách trpí náš trávicí systém. Některá „éčka“ je schopen organismus zpracovat, ale mnohé se usazují, a to zejména v játrech, střevech či mezibuněčných prostorech.