inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Mlsání a hubnutí: Jde to dohromady?

7. prosinec 2012

Chcete zhubnout, ale nedokážete si odepřít sladké? Je vůbec možné hubnout a přitom mlsat? A pokud ano, jaké mlsání je vhodné?

I když jste se rozhodli hubnout, vězte, že si nemusíte odepřít i nějaké ty neřesti. Jen chce rozlišit, o jakou sladkost se jedná. Jedním z takových klíčových faktorů je GI (glykemický index) ukazatel.

Zcela pochopitelně platí, že čím nižší GI, tím vhodnější potravina. A při mlsání obzvlášť.

Jednoduché versus složité cukry

Rozdíl je totiž v procesu trávení. Například kobliha je složena především z jednoduchých cukrů, tím se rychle stráví, pocit zasycení je krátkodobý a posléze se dostavuje hlad.

Naproti tomu například neslazené müsli se tráví déle, protože glukóza se i déle uvolňuje. Tím dochází k trvalejšímu pocitu zasycení.

Obecně platí, že čím více jednoduchých cukrů pokrm obsahuje, tím rychleji stoupá krevní cukr a dochází k prudkému vyplavení inzulinu. To má za následek snížení hladiny cukru a pocit hladu.

Zdravé mlsání existuje...?

Pokud toužíte zhubnout ale nechcete si odepřít "radosti života" v podobě sladkostí, řešení se nabízí. Ovšem nic se nemá přehánět. I takové ovoce, i když je zdravé, obsahuje cukr a není záhodno se ho přejíst. Výhodou ovoce ale právě je fakt, že ač obsahuje jednoduchý cukr v podobě fruktózy, obsahuje také vlákninu. Ta pomáhá snížit glykemický index, proto je ovoce jednou z možností zdravého mlsání.

Vhodným ovocem je  jablko, třešeň či švestky. Zeleninu volte sladší jako jsou cherry rajčátka či sladká paprika. Právě ona sladká chuť vám pomůže zahnat touhu po cukrovinkách.

Popadne-li vás chuť například na čokoládu či nějaký ten zákusek, pak si takové pochutiny v malém množství můžete dát, ale nejlépe po intenzivním tréninku, či v dopoledních hodinách.

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Co je dobré dodržovat při hubnutí?

Co je dobré dodržovat při hubnutí?

Pro kýžený úspěch při hubnutí je vhodné se řídit několika osvědčenými tipy. Hubnutí je složitý proces, který obsahuje mnoho jednotlivých kroků. Všechny kroky mají svůj význam.

Čaj Pu-erh může usnadnit hubnutí

Čaj Pu-erh může usnadnit hubnutí

Pu-erh. Skvost mezi čaji. Od pradávna je velmi ceněný. Ne nadarmo byl tak oblíbený u čínských panovníků.

Jsou náplasti na hubnutí účinné?

Jsou náplasti na hubnutí účinné?

V současné době jsou na trhu docela žádoucí právě hubnoucí náplasti. Jsou cenově dostupné, nenápadné a jejich aplikace je velmi jednoduchá.

Vláknina ovlivňuje hubnutí

Vláknina ovlivňuje hubnutí

Vláknina má v potravě nezastupitelnou úlohu. Zvlášť vhodná je pro ty, kdo chtějí zhubnout.