inHubnutí.cz

Hubněte efektivně a zdravě


Dnes je pátek, 18.01.2019, Svátek má Vladislav
verze pro tisk

Počítání kalorií: Proč je důležité?

30. duben 2013

Vedete si poctivě záznamy o jednotlivých kalorických hodnotách potravin, které sníte a přesto stále nehubnete? Proč je tomu tak? Vysvětlení jsou logická.

Prosté počítání kalorií nezaručuje úbytek hmotnosti. Jak je to možné?

Počítám, ale nehubnu. Proč?

Je totiž velmi nepřesné. Navíc nižší příjem kalorií oproti výdeji vůbec nezaručuje úbytek váhy. A také nadváha samotná často nesouvisí pouze s příjmem a výdejem kalorií, ale může poukazovat na některou neléčenou nemoc, která ztěžuje proces hubnutí.

Co ovlivňuje výpočet kalorií?

Je sice možné si vyhledat údaje o kalorických hodnotách jednotlivých potravin. Ty ale mohou být ve skutečnosti v mnohém zkreslené.

Co bychom museli udělat, aby byly výsledky co nejpřesnější:

*veškeré přírodní ingredience přesně zvážit (u některých jídel je to ale nemožné)

*znát přesnou hodnotu sacharidů vůči vláknině v ovoci a zelenině (mnou pozřená zelenina může být sladší, než ta, která je uvedená v tabulce kalorií)

*sledovat délku tepelné úpravy jídla

*vědět, kolik tuku z masa se skutečně zpracuje (záleží totiž na množství vlákniny, kterou k masu zkonzumujeme; čím více vlákniny, tím více kalorií se spálí)

*znát přesné složení potraviny (např. kvašené sýry obsahují hodně kalcia, které odbourávají část tuků, jež se vyplaví se stolicí)

*sledovat čas, kdy jsou potraviny tráveny (pohlcení lipidů, proteinů apod. se liší podle denní doby a dokonce i ročního období, ale závisí i na chemickém prostředí)

 

 

 

Reklama

[Nahoru ↑]


Hodnocení


Vložit komentář

Napsat komentář
Jméno:
E-mail:

Komentáře

Na tento příspěvek zatím nikdo nereagoval! Buďte první!

Čtěte také...

Počítání kalorií úbytek hmotnosti nezaručí

Počítání kalorií úbytek hmotnosti nezaručí

Je sice možné si vyhledat údaje o kalorických hodnotách jednotlivých potravin. Ty ale mohou být ve skutečnosti v mnohém zkreslené.

Zdravý jogurt s minimem kalorií: To je frozen yogurt

Zdravý jogurt s minimem kalorií: To je frozen yogurt

Hlídáte si počet kalorií v jídlech, abyste náhodou nepřibrali? Pak si jako svačinku namísto klasického dezertu dejte frozen yogurt. Jde o novinku, kterou k nám přináší Yogoterie.

Proč není nízký příjem tuků zárukou hubnutí?

Proč není nízký příjem tuků zárukou hubnutí?

Snažíte se snížit příjem tuků, protože vás trápí vyšší hmotnost. Přesto se vám nedaří ji snížit. Kde je háček? To, proč váš boj s váhou stagnuje, má své logické vysvětlení.

Jak a proč se měří glykemický index potravin?

Jak a proč se měří glykemický index  potravin?

Důležitým faktorem, který je dobré u potravin sledovat, je takzvaný glykemický index. Není neurčujícím a nemělo by se řídit pouze jím. Dokonce ani nemůže zaručit hubnutí. Přesto je ale vhodné jej hlídat.